Ahmet Kayretli Amerika’yı fethetti

MMA’de Türkiye’yi başarıyla temessül fail Ahmet Kayretli, elan balaban başarılara imza atarak, ülkemizi gururlandırmak istediğini söyledi.

Muay Thai’de (Tayland Boksu) acun şampiyonu bulunan Ahmet Kayretli, muvaffakiyet hikayesini anlattı. ABD’de ‘The Turk’ lakabıyla rakiplerine kaygı salan vatanımızda şimşirlik dövüşleri adına da tanıdık MMA’de (Karışık dövüş sanatları) gövde fazladan almış olduğu galibiyetlerle adından sık sık yalan ettiren Türk sporcu, kariyer ve hedefleri dair açıklamalarda bulundu. Yaşamını ABD’de sürdüren 26 yaşındaki sporcu, dostlarının tavsiyesi dair ABD’ye gittiğini belirterek, ‘İlk başlangıçta begayet zorlandım amma muahharen alıştım. Spor dünyasına 2003’de İstanbul Beşiktaş’da Muay Thai branşı ile başladım. Daha muahharen 14 kere İstanbul şampiyonu 8 kere de Türkiye şampiyonu oldum. 2 kere ulusal takımda yerey aldım. Amatör Muay Thai’de Dünya üçüncüsü ve Avrupa şampiyonu oldum.Amatör Kick yumruk oyunu ve yumruk oyunu branşlarında da maçlara çıktım ve türlü dereceler kazandım. 5 Aralık 2005’de Tayland Kralı’nın tevellüt gününde evvel hevesli Muay Thai maçımı yaptım ve 1. rauntta nakavt ile kazandım. Birçok kere hevesli Muay Thai ve kick yumruk oyunu maçlarında ülkemizi dünyanın türlü yerlerinde temessül ettim. Bazı sebeplerden çevre acemi kariyerime 2011’de serencam verdim. Daha muahharen arkadaşlarımın tavsiyesi ile 2013’de Amerika’ya gittim. Amerika’da MMA branşına başlamamı istediler” dedi.

“ABD’DE EYALET BİRİNCİSİYİM”

Amerika’yı görmek, gitmek üzere gittiğini ve muahharen da begayet beğendiğini tamlayan muvaffakiyetli sporcu, “Oradaki hocalarım da benim dövüş tekniğimi beğendiler ve MMA üzere begayet akla yatkın bulunduğunu söylediler, kalmam üzere ısrar ettiler. Orada MMA ve Muay Thai sporlarında ülkemi temessül ediyorum. Profesyonel Muay Thai organizasyonu bulunan WMC’de Dünya Şampiyonu oldum ve WMC kemerini kazandım. Bu benim üzere balaban ayrımsız gururdu. Aynı sürede hevesli MMA maçlarına çıkmaya başladım. Beş hevesli maçımda evvel maçımı kaybettim. Daha muahharen çıktığım dört maçın 3’ünü nakavtla 1’ini ise puanla kazandım. 2014’te mütedavil sermaye kebap sermaye makas vuruşu ile yapmış olduğum nakavt, senenin nakavtı seçildi. Şu anda hevesli MMA dalında ABD’de eyalet birincisiyim” halinde konuştu.

‘İNŞALLAH TÜRKİYE’YE DE PROFESYONELLİK GELECEK’

Bu sporun ABD ve Türkiye’deki farklarından da bahseden muvaffakiyetli sporcu, ‘Amerika’da çarliston zamandır yapılıyor. Türkiye’de de balaban ayrımsız özen var. Türkiye’de birlikte nice canlı kardeşimiz marifetiyle acemi adına yapılıyor. Türkiye’de acemi MMA Federasyonu kuruldu ve bilgilerime göre faaliyetlerde bulunuyorlar. İnşallah en endamsız sürede profesyonellikte gelecek. Ülkemizde balaban ayrımsız canlı kütle var. Profesyonel ve doğru icraat yapılırsa begayet muvaffakiyetli gençlerimiz çıkar’ ifadelerini kullandı.

MMA’de elan yolun başlangıcında bulunduğunu tamlayan Kayretli, “Hedefler begayet balaban güçlü ayrımsız yoldayım. amacım UFC, dünyanın en balaban organizasyonu bulunan ABD’de, tahminî ayrımsız gecede 100 bin izleyiciye vasıl ayrımsız dövüş organizasyonun, doğrusu UFC’nin kemerini almak, ülkeme bu gururu keyiflendirmek istiyorum. Başta sponsorum Do Vib Fight Club’a, Kaizenmma takımıma ve bana bindi bulunan her insana begayet teşekkürname ediyorum. İnşallah elan balaban başarılara imza atacağım” dedi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply