Arda Turan: ‘Barcelona benim hayalimdi’

Arda Turan, Barcelona’ya transferi, Katalan kulübünün nakil yasağı ile ait 6 ay oynayamayacak olma hali ve antrparantez o müddet içinde eksantrik analog takıma kiralık gidip gitmeyeceği üstüne ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

Barcelona ile dakika bağıt imzalayan Arda Turan, imza töreni ve Katalan kadrosunun taraftarlarıyla buluşmasının peşi sıra Türk gazetecilerle de kalmış olduğu otelde hasbihâl etti. Milli futbolcu, burada gazetecilerin sorularına açık açık cevap verdi.

Arda’nın sohbetinden satır başları şu şekilde:

‘6 ay oynamayacağım müddet adına, mevrut tekâlif üzere her insana teşekkürname ederim. Hem kulübümün hem benim hakeza analog düşüncemiz yok. Tamamiyle Barcelona kulübünün iç yapısına uyarlanmış olmaya çalışacağım. Evet cebir analog dönem. Antrenman yapmış olup kendimi amade tutmaya çalışacağım. Sonuçta analog elan hayatım süresince 28 yaşlarında olamayacağım. Kariyerimin en evire çevire yıllarındayım. Allah müsaade verirse en iyisini verip muvaffakiyetli edinmek istiyorum.’

‘BU ÖNEMLİ BİR GURUR’

Sözlerine nakil periyodunu anlatarak başlamış bulunan Barcelonalı topçu Arda Turan, ‘Barcelonaya transferim beni begayet bahtiyar etti. Çok mutluyum, begayet heyecanlıyım. Bu ehemmiyetli analog gurur. Buralara ne geldiğimi biliyorum ve bundan sonrası üzere bizi kalıp kayran kardeşlerimiz üzere en elleme Arda’yı göstereceğim. Kulüp kariyerimde pakt bazındaki eksiklikleri bütünlemek istiyorum’ yorumunu yaptı.

‘KARİYERİMİN EN GÜZEL YILLARINDAYIM’

Kişisel adına beklentilerine de yer veren 28 yaşındaki kuzey oyuncu, ‘En cisim ölçüde edinmek üzere çalıştım. Athletico Madrid ile bütün bu seviyeleri yaşadık. Yeri gelmişken Atleti’deki başkana, hocama, yöneticilere, topluluk arkadaşlarıma teşekkürname ederim. Ben bu seviyeleri 4 sene süresince yaşadım. Avrupa’nın en şişman kupalarını en şişman maçlarını bu arada oynadık. Şimdi Dünya’nın en şişman kulübünde bu oyunu en elleme oynayan kulübünde oynayacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ama bunun keyfini çıkartmak istiyorum. Eğlenmek istiyorum. Bir elan hayatım süresince 28 yaşlarında olamayacağım. Kariyerimin en evire çevire yıllarındayım. Allah müsaade verirse en iyisini verip muvaffakiyetli edinmek istiyorum’ ifadelerini kullandı.

TRANSFER YASAĞI HAKKINDA

Barcelona’da 6 ay oynayamayacağının sorulması üstüne Arda, ‘Barcelona kulübü dünyanın en cisim seviyesi. O sebepten dolayı en iyisini çevirmek üzere nazarıitibar edeceğim. Biraz elan tesisat az buçuk elan çalışıp müttehit araba çalışıp fiziğime zat kültürüme yardım yapacağım. Gelen kiralık oynamam mevzusundaki tekâlif üzere de her insana teşekkürname ederim. Hem kulübümün hem benim hakeza analog düşüncemiz yok. Tamamiyle Barcelona kulübünün iç yapısına oraya uyarlanmış olmaya çalışacağım. Evet cebir analog dönem. Antrenman yapmış olup kendimi amade tutmaya çalışacağım. Bu sürede ulusal maçlarda olacak; hocam fariza verirse kendimi amade tutucam’ cevabını verdi.

‘FATİH HOCA ÇOK MUTLU’

Fatih Terim’le ne konuştunuz?’ sorusuna ise tecrübeli futbolcu, ‘Hoca hakkıyla begayet mutlu. Çünkü beni en elleme idrak edebilecek insanlardan biri. Çünkü nakil adına Türk tarihindeki en şişman muvaffakiyetli transferlerden birisini yapmıştı. Milan kadar dünyanın en ehemmiyetli takımlarından birisini başına edinmek begayet ehemmiyetli analog olay; Fiorentina’dan sonra… Beni anlamış oldu bana bindi verdi, çokta hoşuna gitti, duygusallaştığını gördüm. Zaten beni arayan paylaştığım bazen bireylere bendeki emeği bulunan bireylere begayet teşekkürname ettim, Fatih Terim’in de köle begayet emeği var. Aradığında da begayet teşekkürname ettim’ açıklamasında bulundu.Barcelona’nın kullanılmamış transferi Arda Turan, ulusal takımdaki arkadaşları üstüne ise, ‘Burak ve Selçuk ile daim konuşuyoruz. Gökhan Gönül ve Caner aradılar katkısız olsunlar. İsmail Köybaşı aramış ulaşamadı. Tuncay ağabey, Tümer abi ileti attı. Hakan Şükür aradı. Herkes aradı katkısız olsun. Emre Bölezoğlu’da aradı’ dedi.

BARCELONA HAYALİ…

Barcelona benim hayalimdi’ niteleyerek açıklamalarına bitmeme fail Arda, ‘Hayatım süresince herhangi birlikte ant böyleydi. Ona bakarak davranmıştım .Atletico Madridli dostlarım bilirler, onlarla sonradan telefonla konuştuğumuzda mizah yaptılar’ yorumunu yaptı.

Athletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo’nun, ‘Arda parayı seçti’ biçiminde analog ifadesi olup bulunmadığı sorulması üstüne ulusal futbolcu, şu şekilde konuştu:

‘Öyle analog ifadesi yok. Bizde konuştuk anca analog ifadesi yok. Benim başkanım benzeri sürede benim en elleme arkadaşım. Athletico Madrid herhangi birlikte dönemimde benim kalmamı istediler. Koşmuyor niteleyerek sâdır duyum bütün yalandı. Yüzde beniz uydurmaydı. Hiçbir ant Athletico Madrid kulübünden negatif analog nesne duymadım.’

Kaynak: IHA

Leave a Reply