Arda Turan: ‘Barcelona hayalimdi’

Arda Turan, Barcelona’ya transferi, Katalan kulübünün nakil yasağı ile ait 6 ay oynayamayacak olma hali ve antrparantez o müddet içre bambaşka benzeri takıma kiralık gidip gitmeyeceği ilişkin ehemmiyetli açıklamalarda bulundu.

Barcelona ile dakika bağıt imzalayan Arda Turan, imza töreni ve Katalan kadrosunun taraftarlarıyla buluşmasının peşi sıra Türk gazetecilerle de kalmış olduğu otelde yârenlik etti. Milli futbolcu, burada gazetecilerin sorularına açık açık cevap verdi.

Arda’nın sohbetinden satır başları şu şekilde:

‘6 ay oynamayacağım müddet adına, mevrut tekâlif üzere her insana teşekkürname ederim. Hem kulübümün hem benim hakeza benzeri düşüncemiz yok. Tamamiyle Barcelona kulübünün iç yapısına uyarlanmış olmaya çalışacağım. Evet zorlayış benzeri dönem. Antrenman yapmış olup kendimi amade tutmaya çalışacağım. Sonuçta benzeri elan hayatım süresince 28 yaşlarında olamayacağım. Kariyerimin en domuzuna yıllarındayım. Allah cevaz verirse en iyisini verip kalburüstü peyda etmek istiyorum.’

‘BU ÖNEMLİ BİR GURUR’

Sözlerine nakil dönemini anlatarak süregelen Barcelonalı topçu Arda Turan, ‘Barcelonaya transferim beni çılgın bahtiyar etti. Çok mutluyum, çılgın heyecanlıyım. Bu ehemmiyetli benzeri gurur. Buralara elbette geldiğimi biliyorum ve bundan sonrası üzere bizi kip düzlük kardeşlerimiz üzere en elleme Arda’yı göstereceğim. Kulüp kariyerimde pakt bazındaki eksiklikleri tekmillemek istiyorum’ yorumunu yaptı.

‘KARİYERİMİN EN GÜZEL YILLARINDAYIM’

Kişisel namına beklentilerine de yer veren 28 yaşındaki şimal oyuncu, ‘En beden ölçüde peyda etmek üzere çalıştım. Athletico Madrid ile bilcümle bu seviyeleri yaşadık. Yeri gelmişken Atleti’deki başkana, hocama, yöneticilere, topluluk arkadaşlarıma teşekkürname ederim. Ben bu seviyeleri 4 sene süresince yaşadım. Avrupa’nın en şişman kupalarını en şişman maçlarını bu arada oynadık. Şimdi Dünya’nın en şişman kulübünde bu oyunu en elleme oynayan kulübünde oynayacağım. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ama bunun keyfini çıkartmak istiyorum. Eğlenmek istiyorum. Bir elan hayatım süresince 28 yaşlarında olamayacağım. Kariyerimin en domuzuna yıllarındayım. Allah cevaz verirse en iyisini verip kalburüstü peyda etmek istiyorum’ ifadelerini kullandı.

TRANSFER YASAĞI HAKKINDA

Barcelona’da 6 ay oynayamayacağının sorulması ilişkin Arda, ‘Barcelona kulübü dünyanın en beden seviyesi. O nedenden en iyisini atfetmek üzere nazarıitibar edeceğim. Biraz elan tesisat az buçuk elan çalışıp birleşik araba çalışıp fiziğime kişi kültürüme yardım yapacağım. Gelen kiralık oynamam mevzusundaki tekâlif üzere de her insana teşekkürname ederim. Hem kulübümün hem benim hakeza benzeri düşüncemiz yok. Tamamiyle Barcelona kulübünün iç yapısına oraya uyarlanmış olmaya çalışacağım. Evet zorlayış benzeri dönem. Antrenman yapmış olup kendimi amade tutmaya çalışacağım. Bu sürede ulusal maçlarda olacak; hocam fariza verirse kendimi amade tutucam’ cevabını verdi.

‘FATİH HOCA ÇOK MUTLU’

‘Fatih Terim’le ne konuştunuz?’ sorusuna ise görmüş geçirmiş futbolcu, ‘Hoca bihakkın çılgın mutlu. Çünkü beni en elleme idrak edebilecek insanlardan biri. Çünkü nakil namına Türk tarihindeki en şişman kalburüstü transferlerden bir tanesini yapmıştı. Milan kadar dünyanın en ehemmiyetli takımlarından bir tanesini başına cereyan etmek çılgın ehemmiyetli benzeri olay; Fiorentina’dan sonra… Beni anlamış oldu bana bindi verdi, çokta hoşuna gitti, duygusallaştığını gördüm. Zaten beni arayan paylaştığım kâh bireylere bendeki emeği bulunan bireylere çılgın teşekkürname ettim, Fatih Terim’in de köle çılgın emeği var. Aradığında da çılgın teşekkürname ettim’ açıklamasında bulundu.

Barcelona’nın bakir transferi Arda Turan, ulusal takımdaki arkadaşları ilişkin ise, ‘Burak ve Selçuk ile daim konuşuyoruz. Gökhan Gönül ve Caner aradılar bozulmamış olsunlar. İsmail Köybaşı aramış ulaşamadı. Tuncay ağabey, Tümer abi ileti attı. Hakan Şükür aradı. Herkes aradı bozulmamış olsun. Emre Bölezoğlu’da aradı’ dedi.

BARCELONA HAYALİ…

‘Barcelona benim hayalimdi’ niteleyerek açıklamalarına bitmeme fail Arda, ‘Hayatım süresince değme ahit böyleydi. Ona bakarak davranmıştım .Atletico Madridli dostlarım bilirler, onlarla bilahare telefonla konuştuğumuzda mizah yaptılar’ yorumunu yaptı.

Athletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo’nun, ’Arda parayı seçti’ biçiminde benzeri ifadesi olup bulunmadığı sorulması ilişkin ulusal futbolcu, şöyleki konuştu:

‘Öyle benzeri ifadesi yok. Bizde konuştuk anca benzeri ifadesi yok. Benim başkanım ayrımsız sürede benim en elleme arkadaşım. Athletico Madrid değme dönemimde benim kalmamı istediler. Koşmuyor sanarak sâdır duyum bilcümle yalandı. Yüzde beniz uydurmaydı. Hiçbir ahit Athletico Madrid kulübünden aksi benzeri nesne duymadım.’

Kaynak: IHA

Leave a Reply