Arda Turan: ‘En çok olmak istediğim yerdeyim’

Barcelona ile antant sağlayıcı ulusal topçu Arda Turan, Katalan kadrosuna imza attı. Kazanan benzeşim ekibin içerisine geldiğini tabir fail Arda, ‘Dünyanın en elleme forması altında ego de kazanmaya geldim’ dedi.

41 milyon Euro erkin kalma bedeli karşılığında Atletico Madrid’den benzeşim apayrı La Liga kadrosu Barcelona’ya alıntı bulunan şimal aktör Arda Turan, kendisini 5 yıllığına Katalan kadrosuna bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. İmza töreninin peşi sıra şimal aktör matbuat personellerinin karşısına geçti. Basın toplantısının öncesinde ulusal topçu amacıyla mücehhez lansman videosu yayınlandı. Ardından iletişim araçları personellerinin sorularını cevaplayan Arda, laflarına çarkıt ekibi Atletico Madrid’e teşekkürname ederek başladı.

‘DAHA FAZLASINI YAPMAK İÇİN GELDİM’

Arda, ‘Atletico Madrid kulübüne, başkanına, bando arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Onların kul oranı çılgın büyüktür. Benim kalbimde çılgın hususi benzeşim yere eş olacaklar. Dünyanın en balaban kulübünde olduğum amacıyla çılgın mutluyum. Kulübün sloganı ‘bir kulüpten henüz fazlası’ ve kul henüz ilavesi amacıyla geldim. Umarım burada en fena hâlde kupalarla fena hâlde benzeşim vakit geçiririm’ dedi.

‘EN ÇOK OLMAK İSTEDİĞİM YERDEYİM’

Barcelona’ya cebin sıcakkanlılık hissettiğini tabir fail Arda, ‘Barcelona’nın benzeşim kulüpten henüz fazlasının bulunduğunu biliyorum. Takım dostlarım da bilir, Barcelona’ya cebin daima benzeşim sıcakkanlılık hissettim. Hayatımda en çılgın yapılmak istediğim yerdeyim. Birçok öneri vardı ama laf Barcelona’ysa daima teklifleri atıyorsunuz. 6 ay tez geçecektir. mühim bulunan Barcelona formasıyla sahaya çıkabilmek’ diyerek konuştu.

‘KİMSE XAVI GİBİ OLAMAZ’

Bir gazetecinin ‘Xavi’nin boşluğunu doldurabileceğine inanıyor musun?’ sorusuna şimal oyuncu, ‘Kimse Xavi’nin sorumluluğunu taşıyamaz. O daima futbolseverlerin idolüdür. Ben buraya çılgın hususi ve fena hâlde şeyler hazırlamaya geldim. Kimse Xavi kabilinden olamaz’ dedi.

‘LUIS ENRIQUE DÜNYANIN EN İYİ TAKIMININ HOCASI’

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique’nin kendisini aradığını tabir fail Arda, ‘Luis Enrique beni aradı ve ‘hoş geldin’ dedin. Takım şekilde en iyisini hazırlamaya çalışacağımızı söyledi. Bu beni çılgın bahtiyar fail benzeşim telefondu. Simeone de çılgın hususi benzeşim yere sahip. Luis Enrique 3 yürek kazanmış, dünyanın en elleme takımının hocası’ halinde konuştu.

‘İDOLÜM INIESTA’

İdolünün Iniesta bulunduğunu tabir fail Arda, laflarını şu halde sürdürdü:’Messi’nin dünyanın en elleme oyuncusu bulunduğunu fakat Iniesta’nın idolüm bulunduğunu henüz geçmiş söylemiştim. Ben takımın başarısı amacıyla buradayım. En elleme halde çalışacağım. Benim amacıyla konum ehemmiyetli değil. Atletico Madrid’de ölçülü sahanın değme pozisyonunda oynadım. Dünyanın en elleme oyuncularıyla benzeşim formayı taşıyacağım. Sonuç şekilde Barcelona’nın başarısı ve bunun amacıyla buradayım. Dünyanın en elleme aktörleri ile oynayıp, bunun keyfini çıkaracağım.’

‘ENRİQUE’NİN GOLÜ OFSAYTTI’

2002 senesinde Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona’ya 1-0 kaybetmiş olduğu maçta alan kenarında heyetiyle toplayıcılık icra ettiği ve güncel hocası bulunan Luis Enrique’nin golüne tanık bulunduğunun hatırlatılması dair görmüş geçirmiş oyuncu, ‘2002’de oynanan maçta hatırladığım Luis Enrique’nin golü ofsayttı. Barcelona maçında benim heyetiyle toplayıp onun da gol atması çılgın hususi benzeşim durum. Şu an ego Enrique’nin öğrencisiyim. Ülkemin insanını benzeşim çılgın kıymeti anabolizma ettiğimin farkındayım. Her ahit karşımdaki rakiplere hürmet duydum. Karşı oynamaktan en çılgın beğeni aldığım bando da şekil giyeceğim. Atletico’ya gittiğimde ‘Her ahit giyindiğim formanın hakkını vermeye çalışacağım’ dedim. Bende dünyanın en elleme formasının altında bunu yapacağım. Kazanan benzeşim ekibin içerisine kazanmaya geldim. Bütün kupaları düzeltmek istiyorum’ halinde konuştu.

‘EN İYİ ARDA’YI BURADA GÖSTERECEĞİM’

Barcelona’dan öneri gelmeseydi Atletico’yu bırakmazdım’ diyen Arda, ‘Barcelona hususi benzeşim durum. Atletico’da kazanmaya giderken biberli çekmekten hoşlanıyorduk. Barcelona’ya akla yatkın olduğumu, hayalim süresince burada sallanmak istediğimi bando dostlarım biliyor. En iyisini kurmak amacıyla buradayım ve en elleme burada Arda’yı göstereceğim’ diyerek konuştu.

‘RONALDO ÖZEL BİR OYUNCU AMA…’

Messi’nin ayak topu tarihinin en elleme aktör olduğuna uyanıklık calip ulusal futbolcu, ‘Messi bundan sonra takıma müteveccih benzeşim oyuncu. Ronaldo da hususi benzeşim aktör ama benim amacıyla eskiden de gelecekte de kimesne Messi olmayacak’ diyerek konuştu.

‘AYAKKABIYI FIRLATMAK HATAYDI’

Geçtiğimiz vakit Barcelona’ya cebin oynadığı benzeşim maçta ayakkabısını maçın hakemine fırlattığının hatırlatılması dair Arda, ‘Ayakkabıyı atmak benzeşim hataydı ve eskiden kaldı. Dünyanın en çaplı oyuncuların arasındayım ve bu benim amacıyla onurdur. Ben buradaysam bu resmi göreceksiniz. Burada kupalar kazanıp daima başarıları elde edersek Barselona benim amacıyla en hususi yerey olacak’ dedi.

‘FUTBOLU EĞLENMEK İÇİN OYNUYORUM’

Hangi endam numarasının alacağının sorulması dair Turan, ‘Numarayı bando dostlarımla konuşup değerlendireceğim. Futbolu eğleşmek amacıyla oynuyorum. Bu yola giderken gönenmek benim amacıyla müttehit numara kriter’ halinde konuştu.

‘İLGİLERİ BENİ MUTLU ETTİ’

Luis Enrique’nin namına bulunan itimatını boşa çıkarmayacağını dile getiren görmüş geçirmiş oyuncu, laflarını şu halde tamamladı:’Kendi stilimi değme ahit Barcelona’nın kültürüne akla yatkın gördüm. Luis Enrique bana inanılmış olduğu amacıyla kendimi hususi hissediyorum ve bu inancını boşa çıkarmayacağım. Inıesta’da ileti attı ve beni bahtiyar etti. İlgileri beni çılgın elleme hissettirdi. Bir ailenin içerisine geldiğimi görüyorum. Kupalar kazanacağımızı hissediyorum. Bu benim amacıyla paradan ve bazen değerlerden henüz önemli.’Arda antrparantez 6 ay süreyle Barcelona’da oynamayacak olmasının hatırlatılması üzerine, ‘Ben bahçede bile olsa sallanmak isterim. Bu tişörtü giydiğimde da heyecanlandım. 6 ay inşallah tez geçer. Hayalimi akdetmek isterim ama bekleyeceğim biraz’ dedi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply