Fenerbahçe gol oldu yağdı!

Fenerbahçe gol oldu yağdı!

Fenerbahçe, eskimemiş mevsim hazırlıkları kapsamında Düzce kampındaki serencam tedbir maçında İran ekibi Zob Ahan ile alın karşıya geldi. Sarı-lacivertliler karşılaşmayı 7-0 kazandı.

Yeni mevsim hazırlıkları kapsamında 30 Haziran’da Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’ne mevrut ve 11 günce dinlenme kampı sonrası hazırlıklarını bitiren sarı-lacivertliler, Düzce 18 Temmuz Stadı’nda İran ekibi Zob Ahan ile kentteki serencam tedbir karşılaşmasında alın karşıya geldi. Mücadeleye Fenerbahçe; kalede Fabiano Ribeiro, defansta Gökhan Gönül, Simon Kjaer, Abdoulaye Ba, Hasan Ali Kaldırım, mutedil sahada Mehmet Topal, Raul Meireles, Miroslav Stoch, Milos Krasic, Diego Ribas, gelecek uçta ise Fernandao önce 11’i ile, misafir mızıka Zob Ahan ise; Mazahevi, Mohebi, Hadi, Mehdi, Ghanbari, Esmaelifar, Hadadifar, Sadeghi, Pahlavan, Rezaei ve Tabrizi önce 11’i ile başladı.

SARI-LACİVERTLİLER ETKİLİ OYNADI
Taraftarların da dip dikkat gösterdiği karşılaşmada önce yarıya çarpıcı süregelen Fenerbahçe arka ardıl goller buldu. 5. dakikada Fernandao, 20. dakikada Stoch ve 33. dakikada Mehmet Topal’ın golleriyle soyunma odasına 3-0 önde revan sarı-lacivertliler, ikinci yarıda da gollerine bitmeme etti. Fenerbahçe, 65. dakikada Nani, 75. dakikada De Souza, 77. dakikada Mehmet Topuz ve 79. dakikada da Sow’un golleriyle karşılaşmadan 7-0’lık skorla galip ayrıldı.

PEREIRA TÜM TAKIMA ŞANS VERDİ
Teknik yönetmen Vitor Pereira, karşılaşmada kâffesi oyuncularına kader verdi. Sarı-lacivertlilerde ikinci yarıda oyuna; Volkan, Şener, Alves, Kadlec, Caner, Alper, Souza, Mehmet Topuz, Holmen, Nani ve Sow engelleme oldu.

NANI İLK GOLÜNÜ ATTI
Mücadelenin 64. çabucak oyuna eskimemiş giren Portekizli kuzey Nani, kaleyi doğrudan kabul eden pozisyonda başıboş çarpış kullandı ve hepsi ağlara gönderdi.

MAÇI ÇATIDAN İZLEDİLER
Fenerbahçelilerin dip dikkat gösterdiği karşılaşmada stadyum ağız ağıza dolarken, gâh sarı-lacivertli taraftarlar karşılaşmayı yakınlarda kâin binaların çatılarından izledi.

KAFİLE İSTANBUL’A DÖNDÜ
Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’ndeki hazırlıklarını bitiren Fenerbahçe, tedbir maçının arkası sıra İstanbul’a döndü.

KAAN ÜLKER

Kaynak: IHA

Leave a Reply