Orman: ‘Quaresma son aşamaya geldi’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transferde ismi güzeşte Quaresma’ya kapalı meydana getirdiği açıklamada, “Transfer akıbet aşamalarına geldi amma finansal kriterler var” dedi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Bayrampaşaspor ile imzalanan ortaklaşa iş anlaşması töreninde mütekellim Orman, transferle ilgilendiren ehemmiyetli açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı ekibin baştan ekibine eklemek istediği Portekizli aktör Ricardo Quaresma’nın transferine kapalı de açıklamalarda kâin Orman, “Beşiktaş ilkelerine bakarak yönetilen kulüptür. Oyuncu açısından bu ilkelere uyulduğu takdirde, finansal şerait uyulduğu müddette transferin bizim açımızdan yapılmaması nedeni yoktur. 

Taraftarımızın aşırı şişman aynı hevesi var. Biz yandaş istiyor niteleyerek ne aktör göndeririz ne de aktör getiririz. Bizim bu kulübü düzen şeklimiz var. O güneş Quaresma’nın Beşiktaş’ta rollendirirken bedelsel namına Beşiktaş’ın finansal yerinde gitmesi bana ne büyüklüğünde doğru geliyorsa an Beşiktaş’ın haliyle, finansal ilkeleriyle gelmesi de aynı o büyüklüğünde da aklıma yatıyor. Bunlar adına gelirse bizim açımızdan sav yok. Arkadaşlarımız ile görüşmeleri yapıyoruz. Olursa dü “;”canip amacıyla de hayırlısı olur. Biz zat noktamızdan aynı santimetre doğacak gitmeyiz. Ufak aynı bonservis ödenecek. Son aşamalarına geldi amma finansal kriterler var. Onların netleşmesi lazım” niteleyerek konuştu.

“DZSUDZSAK İLE QUARESMA BİRLİKTE OLMAZ”

Transferde ismi güzeşte Macar sol angıç oyuncusu Balazs Dzsudzsak ile ilgilendiren aynı soruya ise Orman, “Macar oyuncu, ilgilendiğimiz birinci sınıf aynı aktör amma Quaresma ile ikisi gelişigüzel olmaz. Beşiktaş Futbol Takımı’nın aşırı birleşik araba derecede oyuncusu var. Gelecek 3 aktör ile bu arada kestirim ediyorum 26-27 aktör olacak. Biraz birleşik araba numara bu. Daha birleşik araba aktör yüklenilmez. Bütçemizi de aşmayacağız” yanıtını verdi.Toplamda 3 aktör transferi yapacaklarını dile getiren başbuğ Fikret Orman, aynı matbuat mensubunun, ‘Bunlardan biri Quaresma herhalde’ demesi üzerine, nükteli aynı karşılık vererek, ‘İstersen sayayım. İlgilendiğimiz oyuncular var. Halka açıkça aynı şirketiz. Bazı antlaşma uyarılar alıyoruz. Zamanı ulaştığında açıklanır’ dedi.

“SEÇİM SANDIĞINI KOYACAĞIZ, ADAY OLSUNLAR”

Siyah-beyazlı kulübün bozuk yöneticilerinden Serdal Adalı’nın kongreye kapalı meydana getirdiği açıklamalarının hatırlatılması üzerinde Orman, “Yanlış aynı tavzih yapmış. Ben 10 güneş sonradan seçime gideriz. 1 ay sonradan intihap yapmaktayız demedim. Olaylar çarpıtılmaya çalışılmasın. Benim umumi asamble uğrunda dediğim konu var. ‘Seçim mi istiyorsunuz, o antlaşma sandığı koyarız, tığ intihap sandığından kaçmayız’ dedim. Transfer var, bilcümle yandaş ustalık direktörün seçilmesini bekliyordu seçtik, transferleri yaptık, lisans alınacak aynı başağrısı yok, stadın bitmesini bekliyoruz. Bunlar bu yaz devrinde yapılması muhtemel şeyler. Bu çağda ramazan var, yaz var, dinlence var. Bu fasıl içinde bunu yapmayı doğru bulmadık. Arkadaşlar seçime namzet cereyan etmek istiyorlarmış. Seçim sandığını koyacağız, namzet olsunlar. Onlardan ince derinlemesine faaliyet süresi de bekliyoruz. Ekim ayında sandığı koyacağız. Ekim’i Mayıs ayına sallandırmak istiyorlarmış. Onu da düzeltiriz. Bir nizamname tadili yaparız. Bir kat seçime gitmiş oluruz. Hem tüzükte yapacağımız düzenlemeleri yapmış oluruz. Bir an geçmiş masanın önüne koyarız. O antlaşma da söyledik, el mi zeki as mi zeki umumi asamble değişmeyen verir” halinde konuştu.

“HEDEFİMİZ FENERBAHÇE MAÇI”

Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadyumu’nun final evveliyatına kapalı de açıklamalarda kâin Orman, laflarını şu şekilde sürdürdü:“Herkes bu mevzuda konuşuyor. Çalışmaya geldiği antlaşma mesai verici benim. Gece güneş orada çalışıyoruz. İnsanlar tatillerine gidiyorlar, bizim ne gecemiz ne gündüzümüz var. Bitirmek istiyoruz, hız içerisindeyiz. Bayramdan sonradan bin, bin 500’e çıkma herif sayısı. Önümüzde 2 buçuk maaş müddet var. O müddette bağlamak istiyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bir bariyer çıkmazsa tasrif anca görünüyor. Fenerbahçe maçı bizim amacıyla ehemmiyetli aynı maç. Fenerbahçe maçı bizim amacıyla hedeftir. TFF’nin toplantısı var. Müracaatta bulunduk. İçerideki 3 maçı deplasmanda oynayıp, ikinci nısıf içeride dingildemek amacıyla talepte bulunduk. Kabul görmezse Başakşehir bizlere stadını verdi. Olimpiyat Stadı’nın zemini aklık olmaktadır ve 15 Ağustos’ta teyit edilecek. 2-3 karşılaşma oynayacağımız amacıyla bizim amacıyla sonuncu gaye Vodafone Arena’ya dönmektir.’‘Mario Gomez listede mi?’ sorusuna ise Orman, “Mario Gomez güzel aynı futbolcu, Allah malikine bağışlasın” yanıtını verdi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply