Orman: 'Quaresma son aşamaya geldi'

Orman: ‘Quaresma son aşamaya geldi’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transferde ismi sabık Quaresma’ya mecbur icra ettiği açıklamada, “Transfer akıbet aşamalarına geldi amma finansal kriterler var” dedi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Bayrampaşaspor ile imzalanan ortaklaşa iş anlaşması töreninde mütekellim Orman, transferle ilgilendiren ehemmiyetli açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı ekibin baştan ekibine bindirmek istediği Portekizli aktör Ricardo Quaresma’nın transferine mecbur de açıklamalarda kâin Orman, “Beşiktaş ilkelerine bakarak yönetilen kulüptür. Oyuncu açısından bu ilkelere uyulduğu takdirde, finansal koşullar uyulduğu müddette transferin bizim açımızdan yapılmaması nedeni yoktur. 

Taraftarımızın baş döndürücü nazik benzeri hevesi var. Biz yandaş istiyor niteleyerek ne aktör göndeririz ne de aktör getiririz. Bizim bu kulübü rejim şeklimiz var. O güneş Quaresma’nın Beşiktaş’ta canlandırırken bedelsel adına Beşiktaş’ın finansal yerinde gitmesi bana ne büyüklüğünde doğru geliyorsa an Beşiktaş’ın haliyle, finansal ilkeleriyle gelmesi de benzeri o büyüklüğünde da aklıma yatıyor. Bunlar hesabına gelirse bizim açımızdan dava yok. Arkadaşlarımız ile görüşmeleri yapıyoruz. Olursa dü yan}}’);” amacıyla de hayırlısı olur. Biz özlük noktamızdan benzeri santimetre ati gitmeyiz. Ufak benzeri bonservis ödenecek. Son aşamalarına geldi amma finansal kriterler var. Onların netleşmesi lazım” niteleyerek konuştu.

“DZSUDZSAK İLE QUARESMA BİRLİKTE OLMAZ”

Transferde ismi sabık Macar sol angıç oyuncusu Balazs Dzsudzsak ile ilgilendiren benzeri soruya ise Orman, “Macar oyuncu, ilgilendiğimiz birinci sınıf benzeri aktör amma Quaresma ile ikisi gelişigüzel olmaz. Beşiktaş Futbol Takımı’nın baş döndürücü müttehit araba derecede oyuncusu var. Gelecek 3 aktör ile bu arada kestirim ediyorum 26-27 aktör olacak. Biraz müttehit araba miktar bu. Daha müttehit araba aktör yüklenilmez. Bütçemizi de aşmayacağız” yanıtını verdi.Toplamda 3 aktör transferi yapacaklarını dile getiren başbuğ Fikret Orman, benzeri matbuat mensubunun, ‘Bunlardan biri Quaresma herhalde’ demesi üzerine, nükteli benzeri cevap vererek, ‘İstersen sayayım. İlgilendiğimiz oyuncular var. Halka ayan benzeri şirketiz. Bazı antlaşma uyarılar alıyoruz. Zamanı vardığında açıklanır’ dedi.

“SEÇİM SANDIĞINI KOYACAĞIZ, ADAY OLSUNLAR”

Siyah-beyazlı kulübün bozuk yöneticilerinden Serdal Adalı’nın kongreye mecbur icra ettiği açıklamalarının hatırlatılması üstünde Orman, “Yanlış benzeri izah yapmış. Ben 10 güneş sonradan seçime gideriz. 1 ay sonradan intihap yapmaktayız demedim. Olaylar çarpıtılmaya çalışılmasın. Benim umumi asamble uğrunda dediğim konu var. ‘Seçim mi istiyorsunuz, o antlaşma sandığı koyarız, tığ intihap sandığından kaçmayız’ dedim. Transfer var, hep yandaş maharet direktörün seçilmesini bekliyordu seçtik, transferleri yaptık, lisans alınacak benzeri başağrısı yok, stadın bitmesini bekliyoruz. Bunlar bu yaz çağında yapılması muhtemel şeyler. Bu çağda ramazan var, yaz var, dinlence var. Bu devre içinde bunu yapmayı doğru bulmadık. Arkadaşlar seçime namzet yapılmak istiyorlarmış. Seçim sandığını koyacağız, namzet olsunlar. Onlardan çarliston biber etraflıca faaliyet süresi de bekliyoruz. Ekim ayında sandığı koyacağız. Ekim’i Mayıs ayına talik etmek istiyorlarmış. Onu da düzeltiriz. Bir nizamname tadili yaparız. Bir el seçime gitmiş oluruz. Hem tüzükte yapacağımız düzenlemeleri yapmış oluruz. Bir an geçmiş masanın önüne koyarız. O antlaşma da söyledik, el mi kumarhane komutan mi kumarhane umumi asamble değişmeyen verir” halinde konuştu.

“HEDEFİMİZ FENERBAHÇE MAÇI”

Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadyumu’nun final evveliyatına mecbur de açıklamalarda kâin Orman, laflarını şu şekilde sürdürdü:“Herkes bu mevzuda konuşuyor. Çalışmaya geldiği antlaşma mesai verici benim. Gece güneş orada çalışıyoruz. İnsanlar tatillerine gidiyorlar, bizim ne gecemiz ne gündüzümüz var. Bitirmek istiyoruz, çaba içerisindeyiz. Bayramdan sonradan bin, bin 500’e çıkma eş sayısı. Önümüzde 2 buçuk maaş müddet var. O müddette cezbetmek istiyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bir bariyer çıkmazsa traksiyon anca görünüyor. Fenerbahçe maçı bizim amacıyla ehemmiyetli benzeri maç. Fenerbahçe maçı bizim amacıyla hedeftir. TFF’nin toplantısı var. Müracaatta bulunduk. İçerideki 3 maçı deplasmanda oynayıp, ikinci nısıf içeride korkmak amacıyla talepte bulunduk. Kabul görmezse Başakşehir bizlere stadını verdi. Olimpiyat Stadı’nın zemini aklık olmakta ve 15 Ağustos’ta teyit edilecek. 2-3 karşılaşma oynayacağımız amacıyla bizim amacıyla sonuncu erek Vodafone Arena’ya dönmektir.’‘Mario Gomez listede mi?’ sorusuna ise Orman, “Mario Gomez dobra benzeri futbolcu, Allah malikine bağışlasın” yanıtını verdi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply