Orman: ‘Quaresma son aşamaya geldi’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, transferde ismi sabık Quaresma’ya kapalı icra ettiği açıklamada, “Transfer akıbet aşamalarına geldi amma finansal kriterler var” dedi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Bayrampaşaspor ile imzalanan ortaklaşa iş anlaşması töreninde mütekellim Orman, transferle ilişik ehemmiyetli açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı ekibin baştan ekibine eklemek istediği Portekizli aktör Ricardo Quaresma’nın transferine kapalı de açıklamalarda kâin Orman, “Beşiktaş ilkelerine bakarak yönetilen kulüptür. Oyuncu açısından bu ilkelere uyulduğu takdirde, finansal koşullar uyulduğu müddette transferin bizim açımızdan yapılmaması nedeni yoktur. 

Taraftarımızın aşırı şişman ayrımsız arzusu var. Biz yandaş istiyor diyerek ne aktör göndeririz ne de aktör getiririz. Bizim bu kulübü düzen şeklimiz var. O devir Quaresma’nın Beşiktaş’ta rollendirirken bedelsel alegori Beşiktaş’ın finansal yerinde gitmesi bana ne büyüklüğünde doğru geliyorsa dakika Beşiktaş’ın haliyle, finansal ilkeleriyle gelmesi de ayrımsız o büyüklüğünde da aklıma yatıyor. Bunlar hesabına gelirse bizim açımızdan sav yok. Arkadaşlarımız ile görüşmeleri yapıyoruz. Olursa dü “;”canip üzere de hayırlısı olur. Biz kişi noktamızdan ayrımsız santimetre ati gitmeyiz. Ufak ayrımsız bonservis ödenecek. Son aşamalarına geldi amma finansal kriterler var. Onların netleşmesi lazım” diyerek konuştu.

“DZSUDZSAK İLE QUARESMA BİRLİKTE OLMAZ”

Transferde ismi sabık Macar sol angıç oyuncusu Balazs Dzsudzsak ile ilişik ayrımsız soruya ise Orman, “Macar oyuncu, ilgilendiğimiz birinci sınıf ayrımsız aktör amma Quaresma ile ikisi gelişigüzel olmaz. Beşiktaş Futbol Takımı’nın aşırı mürekkep araba derecede oyuncusu var. Gelecek 3 aktör ile bu arada kestirim ediyorum 26-27 aktör olacak. Biraz mürekkep araba numara bu. Daha mürekkep araba aktör yüklenilmez. Bütçemizi de aşmayacağız” yanıtını verdi.Toplamda 3 aktör transferi yapacaklarını dile getiren komutan Fikret Orman, ayrımsız matbuat mensubunun, ‘Bunlardan biri Quaresma herhalde’ demesi üzerine, nükteli ayrımsız karşılık vererek, ‘İstersen sayayım. İlgilendiğimiz oyuncular var. Halka açıkça ayrımsız şirketiz. Bazı devir uyarılar alıyoruz. Zamanı vardığında açıklanır’ dedi.

“SEÇİM SANDIĞINI KOYACAĞIZ, ADAY OLSUNLAR”

Siyah-beyazlı kulübün çarkıt yöneticilerinden Serdal Adalı’nın kongreye kapalı icra ettiği açıklamalarının hatırlatılması üzerinde Orman, “Yanlış ayrımsız tafsil yapmış. Ben 10 devir sonradan seçime gideriz. 1 ay sonradan seçme yapmaktayız demedim. Olaylar çarpıtılmaya çalışılmasın. Benim umumi asamble uğrunda dediğim konu var. ‘Seçim mi istiyorsunuz, o devir sandığı koyarız, tığ seçme sandığından kaçmayız’ dedim. Transfer var, bilcümle yandaş maharet direktörün seçilmesini bekliyordu seçtik, transferleri yaptık, lisans alınacak ayrımsız başağrısı yok, stadın bitmesini bekliyoruz. Bunlar bu yaz devrinde yapılması muhtemel şeyler. Bu çağda ramazan var, yaz var, dinlence var. Bu çevrim içinde bunu yapmayı doğru bulmadık. Arkadaşlar seçime namzet geçmek istiyorlarmış. Seçim sandığını koyacağız, namzet olsunlar. Onlardan ince derinliğine himmet süresi de bekliyoruz. Ekim ayında sandığı koyacağız. Ekim’i Mayıs ayına sallandırmak istiyorlarmış. Onu da düzeltiriz. Bir nizamname tadili yaparız. Bir kere seçime gitmiş oluruz. Hem tüzükte yapacağımız düzenlemeleri yapmış oluruz. Bir an geçmiş masanın önüne koyarız. O devir da söyledik, el mi bitirim eş mi bitirim umumi asamble değişmeyen verir” biçiminde konuştu.

“HEDEFİMİZ FENERBAHÇE MAÇI”

Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadyumu’nun final evveliyatına kapalı de açıklamalarda kâin Orman, laflarını şöyleki sürdürdü:“Herkes bu mevzuda konuşuyor. Çalışmaya geldiği devir etkinlik verici benim. Gece şems orada çalışıyoruz. İnsanlar tatillerine gidiyorlar, bizim ne gecemiz ne gündüzümüz var. Bitirmek istiyoruz, çaba içerisindeyiz. Bayramdan sonradan bin, bin 500’e çıkma eş sayısı. Önümüzde 2 buçuk maaş müddet var. O müddette bağlamak istiyoruz. Allah yardımcımız olsun. Bir bariyer çıkmazsa çekim anca görünüyor. Fenerbahçe maçı bizim üzere ehemmiyetli ayrımsız maç. Fenerbahçe maçı bizim üzere hedeftir. TFF’nin toplantısı var. Müracaatta bulunduk. İçerideki 3 maçı deplasmanda oynayıp, ikinci nısıf içeride dingildemek üzere talepte bulunduk. Kabul görmezse Başakşehir bizlere stadını verdi. Olimpiyat Stadı’nın zemini aklık olmakta ve 15 Ağustos’ta teyit edilecek. 2-3 karşılaşma oynayacağımız üzere bizim üzere sonuncu gaye Vodafone Arena’ya dönmektir.’‘Mario Gomez listede mi?’ sorusuna ise Orman, “Mario Gomez güzel ayrımsız futbolcu, Allah malikine bağışlasın” yanıtını verdi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply