Rıza Çalımbay: Fenerbahçe'de de o sıkıntı olabilir

Rıza Çalımbay: Fenerbahçe’de de o sıkıntı olabilir

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, eskimemiş mevsim evveliyat iri kulüplerin ehemmiyetli transferlere imza attığını belirterek, ‘İyi, nitelikli oyuncular alıyorlar ama herhangi müşterek bilinçlilik aktör ile bitmiyor. Birçok mızıka aşırı dobra kadrolar kuruyor ama istediklerini yapamıyor. Fenerbahçe’de de o başağrısı olabilir’ dedi.

Geçtiğimiz mevsim Mersin İdman Yurdu’nu işveren ve geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa ile 3 almanak bağıt imzalayan görmüş geçirmiş maharet eş Rıza Çalımbay, eskimemiş takımının dinlenme kampı meydana getirdiği Nevşehir’in Avanos ilçesinde İHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Henüz eskimemiş ekibi ile dü egzersiz ika fırsatı bulduğunu ve ekibi tanımaya çalıştığını kaydeden Çalımbay, takımda eksikliklerin bulunduğunu ve bunların giderilmesi amacıyla yönetime taleplerini ilettiğini söyledi.

‘EN AZ 10 OYUNCU ALMAMIZ GEREKİYOR’

İlk girişim hazırlıklarını bitirdikleri Kapadokya kampının ekibi tanıması amacıyla dobra benzeri okazyon bulunduğunu ve dinlenme kampı çağında takıma eskimemiş transferlerin de katılacağını tamlayan Çalımbay, ‘Biz yeniyiz, arkadaşlarımız yeni. Veysel Sarı ve Adem Büyük haricinde tek birtanesini tanımıyorum. Onlarla da elan ilk çalışmıştım. Geçen yıl kadroda bulunan benzeri aşırı arkadaşımız takımdan ayrıldı. Bu sebeple aşırı fire benzeri kadromuz var. Bu günden itibaren aktarma hazırlamaya başlıyoruz. Şu anda bunla ait çalışmalarımız sürüyor. İlk dinlenme kampı çağında takıma müttehit dü aktör katmayı planlıyoruz. Bunla gelişigüzel diyar dışı kampında da az buçuk elan katabilirsek bizim amacıyla süper olacak. Daha yeniyiz, hâlâ dü egzersiz yapabildik. O sebepten kampımız çıktı birbirimizi tanımakla geçiyor. Güzel benzeri yere geldik. Hazırlık devri ekipler amacıyla aşırı ehemmiyetli ve bunu en dobra halde kıymetlendirmek istiyoruz. Şimdi bizim takıma bakmış olduğunuzda 15 oyuncumuz mevcut minimum 10 kıta aktör almamız gerekiyor” sanarak konuştu.

‘FENERBAHÇE’DE SIKINTI OLABİLİR’

Yeni mevsim öncesinde iri kulüplerin ehemmiyetli transferlere imza attığını ve benzeri aşırı şimal oyuncunun Türkiye’ye geldiğini kail Çalımbay, buna rağmen aşırı sayıda ecnebi ve şimal transferinin behemehâl başarıyı getireceğine inanmadığını vurguladı. Takım ruhunu yakalayabilmenin ehemmiyetli bulunduğunu dile getiren Çalımbay, Fenerbahçe’yi muntazır en iri tehlikenin de bu bulunduğunu belirtti. Tecrübeli çalıştırıcı,’Özellikle Fenerbahçe her insanın beklediğinin aşırı aşkın üstünde transferler yaptı. Bu da alışılagelen zira böke cereyan etmek ve Şampiyonlar Ligi’nde dobra bölgelere karışmak istiyorlar. Onun zarfında oldukça normal. Bu yıl antrparantez ecnebi aktör sayısının 14’e yükseltilmesi de parası bulunan ekipler amacıyla iri kazanım ve onlarda onu değerlendiriyorlar. İyi, nitelikli oyuncular alıyorlar ama herhangi müşterek bilinçlilik aktör ile bitmiyor, küme alelacayip benzeri şey. mühim bulunan o ligin havası yakalayabilmek. Birçok mızıka aşırı dobra kadrolar kuruyorlar ama istediklerini yapamıyorlar. mühim bulunan benzeri mızıka havası oluşturabilirseniz aşırı liyakatli olursunuz. Şimdi Fenerbahçe takımında o başağrısı olabilir, zira aşırı aktarma yapıldı. Bizde de ayrımsız olacak. Bunlar başağrısı olabilir. Yeni oyuncuların kaynaşması önemli. İzlediğim kadarıyla oldukça dobra gitmekteler aşırı tedarik maçı yapıyorlar ve bu ehemmiyetli benzeri şey’ sanarak konuştu.

‘ARDA TÜRKİYE’NİN YÜZ AKI’

Milli topçu Arda Turan’ın Barcelona’ya transferini de değerlendiren Çalımbay, laflarını şu halde tamamladı:’Arda futbolda Türkiye’nin beniz akı. Arda’nın Barcelona’ya gitmesi görkemli benzeri şey. İnşallah orada temelli olur. Çünkü Arda benzeri aşırı şeyi başararak yükseldi. Arda Türkiye’deki güre oyunculara sağlam ha ve hep şahısların gözünü Türkiye’ye ve Türk futboluna çevirdi. Ben Türkiye’den elan benzeri aşırı arkadaşımızın dobra bölgelere gideceğine inanıyorum. Arda’yı kutlama kartı ediyorum ve başarılar diliyorum. İyi şeyleri türe fail benzeri arkadaşımız” dedi.

Kaynak: IHA

Leave a Reply